pgt genetik taniTüp Bebek tedavisinde transfer öncesi embriyolardan alınan tek bir hücre veya hücre grubundan yapılacak genetik analiz ile sadece sağlıklı olanların anne rahmine transfer edilmesi işlemidir. Böylelikle çiftin sağlıklı bebek sahibi olması sağlanır.

Bu yöntemle bakılabilen hastalıklar arasında Talasemi, Orak Hücre Anemisi, Kistik Fibroz, Konjenital Musküler Distrofi, ve cinsiyet kromozomuna bağlı geçen hastalıklar sayılabilir.

 

cghCGH Array Tüp Bebek Tedavilerinin Geleceği mi?

(Comparative genomic hybridization)

​Çocuk sahibi olmak isteyen milyonlarca çiftin en büyük umutlarından olan Tüp Bebek tedavisinde her geçen gün yeni teknolojiler gelişiyor. Artık embriyoda "Kapsamlı Kromozom Analizi" ile gebelik oranları artıyor ve düşük riski azaltılabiliyor.

Doğal yolla çocuk sahibi olamayanların imdadına yetişen tüp bebek tedavisinde gelişen yeni teknolojiyle daha başarılı sonuçlar alınmaya başlanmıştır.

Kıbrıs Tüp bebek tedavisinde genetik olarak sağlıklı embriyoların seçilerek ana rahmine transfer edilmesine olanak sağlayan, dünyada henüz yalnızca sayılı ülkelerde uygulanan "Kapsamlı Kromozom Analizi" (CGH Array Testi) ​ile Tüp Bebek tedavilerinde yerini almaya başlamıştır.

Bugüne kadar embriyolara yapılan genetik tarama testlerinde en fazla 9 kromozoma ait genetik kusurlar tespit edilmekte idi, ve bu testlerin yapılması araştılan genetik kusuru azaltmakla birlikte gebelik oranlarını artırmamaktaydı. Yeni geliştirilen CGH Array testi ile insanda bulunan 46 kromozomun tümü taranarak, sayıca ve şeklen bir bozukluk olup olmadığı tespit edilebiliyor. Böylece normal kromozom yapısına sahip embriyolar seçilerek rahim içerisine yerleştirilmektedir.

Bu yöntemle, tüp bebek tedavilerinde başarı oranlarını düşüren kromozom bozuklukları elenmek suretiyle gebelik oranlarında artış sağlanabilmektedir.

tüp bebek kıbrıs tedavi embriyo kıbrıs tüp bebek tedavisi yumurta infertilite genetik gebelik sperm transfer hastane lefkoşa kısırlık aşılama donasyon cinsiyet seçimi Mikroenjeksiyon sperm donasyonu tedaviniz yumurtlama yumurta dondurma

oneri

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları (2018)

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Fiyatları

Kıbrıs'ta modern tüp bebek hastanesi koşullarında alanında başarılı ve uzman doktor aynı zamanda en uygun fiyatlarla tüp bebek tedavisi. 0548 880 80 48