tup bebekTüp Bebek Nedir?

Yardımcı üreme teknikleri ile kadın vücudunda üretilen yumurta hücrelerinin bazı özel iğnelerle vücut dışına alınarak erkeğin spermi ile laboratuvar ortamında döllenmesi ve elde edilen embriyo veya embriyoların kadın rahmi içine transfer edilmesi mantığına dayalı işlemlerdir.

Tüp Bebek tedavisi tekniklerinin kullanılmaya başlamasıyla bugün birçok çift bebek sahibi olabilmektedir.

Tüp bebek ya da in-vitro fertilizasyon (IVF) ve mikroenjeksiyon ya da diğer adıyla intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI) olarak bilinmektedir.

Tüp bebek ve mikroenjeksiyon arasındaki tek fark döllenmenin şeklindedir.

Devamını oku: Tüp Bebek (IVF)

yumurta donasyonuKadın yumurta hücreleri doğumdan itibaren ve ergenlikle birlikte her adet dönemiyle birlikte azalarak menapozdan 6-7 yıl öncesinde tükenmektedir. Kalan az sayıda yumurtalar ise DNA (genetik) bozulmaya maruz kalmakta ve gebelik  oluşturma veya gebeliğin devam etmesini imkansız hale getirmektedir. Bazen bu süreç beklenenden çok daha genç yaşlarda ortaya çıkabilmekte ve henüz adetlerin düzenli olduğu dönemlerde bile çocuk sahibi olabilmeyi  zorlaştırmaktadır.

Günümüzde kadınların çok daha sıklıkla çalışma hayatına girmiş olması ve mesleki başarı kaygıları evlilik ve çocuk sahibi olmayı ileri yaşlara bırakmalarına neden olmaktadır. Tüm bu faktörler neticesinde yumurta  sorunu infertilite kliniklerinde önemli bir yer tutmaktadır.

Devamını oku: Yumurta Donasyonu

sperm donasyonuDoğumsal ve edinsel bazı hastalıklar sonucunda erkekten cerrahi yöntemlere rağmen sperm elde edilememekte veya genetik geçişli bazı hastalıklar durumunda hastanın kendi sperminin kullanılması önerilmemektedir. Bu gibi durumlarda sperm donasyonu tek seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sperm temini Avrupa'daki sperm bankalarından garantili olarak yapılmakta ve tamamıyla KKTC Sağlık Bakanlığı izin ve denetimi altında gerçekleştirilmektedir.

Vericiler tüm bulaşıcı hastalık ve taramalarından geçirilmiş, genetik olarak sağlıklı bireyler olmakta ve bizler, kişinin fiziksel özellikleri, etnik kökeni, eğitimi, ailesi, hobileri gibi detaylı bilgilerine ulaşıp sizin için en uygun seçimi yapabilmekteyiz.

Sperm vericisi ve alan aile birbirlerinin kimlik bilgilerine kesinlikle ulaşamamaktadır.

Donor Screening
Infectious Diseases Hereditary Diseases2
HIV-1 and -2 Karyotype (46,XY)
HTLV-I and –II Cystic fibrosis
Hepatitis B (HBsAg & Anti-HBc) Spinal muscular atrophy
Hepatitis C (Anti-HCV-Ab) Carnitine transporter deficiency
Chlamydia 21-Hydroxylase Congenital Classical Adrenal Hyperplasia
Syphilis Familial Mediterranean fever
Gonorrhea Sickle cell anemia
Cytomegalovirus (CMV)1, α/β - thalassemia
  Gaucher's disease
  Fanconi anemia type C
  Mucolipidosis type IV
  Niemann-Pick type 1A
  Bloom syndrome
  Tay-Sachs disease
  Canavan disease
  Familial dysautonomia

yumurta dondurmaÇocuk sahibi olmak her kadının doğal hakkıdır...

Evlenme ve çocuk doğurma ileri yaşlara ertelendikçe, veya kanser tedavisi öncesi yumurtaların zarar görmeden önce ileride kullanılmak üzere saklanması gerekebilir.

Yaşınız henüz genç olsa da yumurta reserviniz azalmış olabilir.

Henüz baba adayınız yok ve gelecek için endişeniz varsa yumurtalarınızı saklatmak sizin için kurtarıcı olabilir.

Yumurta reserv tayini yaygın olarak iki yöntemle tespit edilebilir.

Devamını oku: Yumurta Dondurma

cinsiyet secimiKız mı olsun yoksa Erkek mi? PGT Yöntemi

Ailenizi tamamlamak istiyorsunuz ancak işinizi şansa bırakmak istemiyorsunuz.

İster kız, ister erkek bebek istiyor olun, sizin isteğinizi gerçekleştiriyoruz.

Tüp bebek tedavisi aynı aşamalardan geçilip yumurta toplama ve mikroenjeksiyon uygulanıp embriyolarınız elde edildikten sonra, her bir embriyodan alınacak tek bir hücreden Kromozom analizi ve cinsiyet tayini yapılır. Son aşamada ise sağlıklı ve/veya istediğiniz cinsiyetten embriyolar kullanılarak rahim içerisine transfer işlemi gerçekleştirilir ve böylelikle istediğiniz cinsiyetten çocuğa kavuşmanız sağlanır.

Preimplantasyon Genetik Tanı kimlere uygulanır;

- Daha Önce kromozom anomalili gebelik hikayesi olanlar

- Cinsiyet seçimi

- Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemesi olanlar

- Anne veya babada, Kleinfelter, Kistik Fibroz, Talesimia gibi çeşitli genetik bozuklular olması durumunda PGD yöntemine başvurulabilir.

Devamını oku: Cinsiyet Seçimi

tüp bebek kıbrıs tedavi embriyo kıbrıs tüp bebek tedavisi yumurta infertilite genetik gebelik sperm transfer aşılama hastane lefkoşa kısırlık donasyon Mikroenjeksiyon cinsiyet seçimi sperm donasyonu tedaviniz yumurtlama yumurta dondurma

oneri

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları (2018)

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Fiyatları

Kıbrıs'ta modern tüp bebek hastanesi koşullarında alanında başarılı ve uzman doktor aynı zamanda en uygun fiyatlarla tüp bebek tedavisi. 0548 880 80 48