Tüp Bebek TedavilerimizYüksek başarı oranlarımızla, çocuk özleminize son veriyoruz

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz

Tüp Bebek Merkezimiz

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz, tam donanımlı ve son teknolojiye sahip olan kurumsal atyapısıyla...

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek (IVF)

Tüp Bebek tedavisi tekniklerinin kullanılmaya başlamasıyla bugün birçok çift bebek sahibi olabilmektedir.

yumurta donasyonu

Yumurta Donasyonu

Kadın yumurta hücreleri doğumdan itibaren ve ergenlikle birlikte her adet dönemiyle birlikte azalarak...

sperm dondurma

Sperm Donasyonu

Baby botoks aslında adı gibi bebeksi dokunuşlu bir botoks uygulama çeşididir. İşlem oyuncu botoksu...

cinsiyet secimi

Cinsiyet Seçimi

Ailenizi tamamlamak istiyorsunuz ancak işinizi şansa bırakmak istemiyorsunuz...

yumurta dondurma

Embyro / Yumurta Dondurma

Evlenme ve çocuk doğurma ileri yaşlara ertelendikçe, veya kanser tedavisi öncesi yumurtaların...

Adım Adım Tüp Bebek Tedavisi

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavi Yöntemi

asilamaAşılama Intra (Uterin Inseminasyon - IUI)

Yeterli sperm hücresi bulunması ve kadında tüplerin açık olmasına rağmen gebelik elde edilememesi durumunda başvurulan birinci tedavi yöntemidir.

Kadında yumurta geliştirdikten sonra eşinden alınan spermler hazırlanarak rahim içerisine enjekte edilmesiyle uygulanır.

Bu yöntemle, yumurtlama sağlanıp daha fazla sayıda spermin yumurtaya ulaşması ve gebelik şansının artırılması amaçlanmaktadır.

 

ivfTüp Bebek (IVF)

Tüp bebek yönteminde, olabildiğince fazla sayıda yumurta geliştirdikten sonra, bunlar ultrasonografi eşliğinde vücut dışına alınarak eşten elde edilen spermler ile dölleme işlemi yapılır. Oluşan embriolar inkübatörde geliştirilip üç veya beşinci gün en kaliteli embriyolar seçilerek ana rahmine yerleştirilir.

Aşılamadan en önemli farkı; yumurtaların vücut dışına alınması ve dölleme işleminin laboratuar ortamında gerçekleştirilmesidir.

Bu yöntemde gebelik şansı %70'lere kadar çıkabilmektedir.

 

icsiICSI (Intra-cytoplasmic Sperm Injection)

Tüp bebek tedavilerinin ilk başladığı yıllarda toplanan yumurtalar sperm ile aynı tüp içerisine konularak döllenme olması beklenmekteydi. Bu yöntem ile döllenme oranları düşük olmakta ve başarı kısıtlı kalmaktaydı.

Tekniğin ilerlemesi ile spontan döllenme beklemek yerine yapı ve hareket olarak en sağlıklı görülen sperm hücreleri seçilip doğrudan yumurta içerisine enjekte edilerek çok daha yüksek oranda döllenme oranları elde edilmeye başlanmıştır.

ICSI yöntemi tüp bebek tedavilerinde yeni bir çığır açmış ve gebelik oranları bu yöntem ile bir hayli artmıştır. Günümüzde gelişmiş merkezlerde rutin olarak ICSI uygulanmaktadır.

 

assisted hatchingAssisted Hatching

Zona Pellucida, yumurtanın tek sperm ile döllenmesini sağlayan ve embriyoyu dış etkilerden koruyan tabakadır. Normal siklüste embriyo belli bir büyüklüğe gelince bu tabakayı kendi yırtıp Zona'sından kurtulmakta ve endometrium tabakasına tutunabilmektedir. Ancak tüp bebek tedavilerinde yapılan tedaviler ve laboratuvar etkisiyle bu işlem zorlaşmakta ve her zaman gerçekleşememektedir.

Zona Pellucida tabakasının transfer öncesi çeşitli yöntemlerlerle  inceltilmesi tüp bebek başarısını artırmaktadır. Bu işlem farklı tekniklerle gerçekleştirilebilir;

  1. Mekanik

  2. Kimyasal

  3. Lazer

Mekanik ve kimyasal teknikler ucuz olmakla birlikte uygulama zorluğu ve embriyoya zarar verebilme riski mevcuttur. Lazer ile inceltme hem güvenli hem de başarısı en yüksek assisted hatching tekniği olarak dikkat çekmektedir.

Assisted Hatching endikasyonları arasında; zona pellucidanın kalın olması, ileri kadın yaşı, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı, embriyoların yavaş gelişmesi, dondurulmuş çözülmüş embriyo transferi sayılabilse de biz tüm tedavilerde transfer öncesi lazer ile inceltme uyguluyor ve toplam başarıyı artırdığına inanıyoruz.

 

imsiYüksek Mikroskobik Büyültmeyle Seçilmiş Sperm Enjeksiyonu (IMSI)

​Erkek infertilitesinde gebelik şansını artırmak için merkezimizde yeni bir metot olan IMSI (Yüksek Mikroskobik Büyütmeyle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu) yapılmaktadır.

Mikroenjeksiyon işleminde sperm hücresi en fazla 400 kat büyültülebilmektedir. IMSI de ICSI de inceleyemediğimiz sperm hücresinin baş yapısında yer almakta olan defektler ve vakuoller 6300 kat büyültülerek belirlenmektedir.

Böylece WHO (Dünya Sağlık Örgütü) istatistiklerine göre gebelik oranları erkek infertilitesinde %30 dan %70'e kadar artmaktadır.

Tüp Bebek Tedavi Süreci

Tüp bebek tedavisi adetin ikinci günü başlayıp 8 - 12 gün sürmekte ve çatlatma iğne yapılmasını takiben 36 saat sonra yumurta toplanması gerekmektedir. Toplanan yumurtalar

döllendikten (genellikle) üç gün sonra ise transfer edilerek tedavi tamamlanmaktadır.

Tüm tedavi süreci Kıbrıs'ta geçirilmesi durumunda konaklama süresi yaklaşık 2 haftayı bulacaktır.

Yumurta geliştirme süreci bulunduğunuz ülke/şehirde yapılıp yumurta toplama aşamasında gelinmesi halinde ise sadece 3 gün konaklama yeterli olacaktır.

Size özel tedavi planına göre konaklama süresi değişeceğinden dolayı lütfen bizi arayınız. İrtibata geçtiğimiz andan itibaren size özel tedavi planını saptayıp, en uygun konaklama imkanlarını birlikte değerlendiriyoruz.

Unutmayın, siz gelmeden tüm rezervasyonlarınız yapılacak ve havalimanından aranıp otelinize yerleştirileceksiniz.

Tüp Bebek Hastanemiz

Başarı HikayelerimizHastalarımızın yorumlarını paylaşıyoruz

Hayalim tam anlamıyla gerçek oldu.

"Dr. Tolga Bey çok kibar ve alanında deneyimli birisi, diğer personelde benimle çok ilgili ve alakalı oldu. Hastane ortamı sessiz ve temiz, ayrıca fiyatları da çok uçuk değil, ilk denememde hamile kaldım.

Hastane ekibi ve eşimin manevi destekleriyle bu sancılı ve zor süreci çok kolay bir şekilde atlattım.

Hayalim tam anlamıyla gerçek oldu. Aslı bebeğimizi bize kazandırdığı için ben ve eşim tüm ekibe teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz...."

tup bebek032

Ayşen Ç.

Başarı HikayelerimizHastalarımızın yorumlarını paylaşıyoruz

Normal yollarla maalesef çocuk sahibi olamadık.

"Birkaç tanıdığın tavsiyesiyle Tolga hocamla tanıştık. İlgisi, güleryüzü ve sempatik tavırlarıyla ailecek hayranlığımızı kazandı. Kendisine güvenip tedaviye başladık, eşim şu an 7 haftalık hamile üstelik ikiz bebek babası olacağım, çocuk özlemi çeken herkese Dr. Tolga Bey'i tavsiye ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum...."

tup bebek030

Ayhan K.

Başarı HikayelerimizHastalarımızın yorumlarını paylaşıyoruz

Herkese sizi tavsiye edeceğim.

"Bitmek üzere olan evliliğimi ve hayatımı sizin sayenizde kurtardım. Tüp Bebek tedaviniz sayesinde tam 5 yıldır çektiğim bebek hasretim sonra erdi. Size sonsuz teşekkür ederim. Kızım, kocam ve ben size duacıyız. Herkese sizi tavsiye edebileceğim..."

tup bebek072

Deniz Ö.

Başarı HikayelerimizHastalarımızın yorumlarını paylaşıyoruz

Herkese tavsiye ederim hocamızı.

"Hocamızdan çok memnun kaldım. Teşhis konusunda net ve hızlı olması etkiledi beni. Nasıl tedavi yol izleyeceği hakkında detaylı olarak bilgilendirdim. Hastasına davranış şekli çok ilgili ve samimi. ..."

tup bebek029

Burcu E.

Başarı HikayelerimizHastalarımızın yorumlarını paylaşıyoruz

Tüm hayal edenler sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuşsun.

"1 ay önce yine bu sitede görüp randevu aldığım, işinde son derece profesyonel aynı zamanda insana rahatlık veren, samimi ve pozitif bir doktor. Açıkçası doktor seçmek konusunda çok titiz bir insan olduğum için bazen gideceğim alanda ki doktorları aylarca araştırdığım olur. Fakat bu sefer kendime, sadece siteyi açıp bana en güler yüzlü gelen doktoru seçeceğim dedim. Sanırım Allah yardım etti ve en doğru seçimi yaptım. Tolga Bey'e 1 ay önce bebek hayaliyle başvurdum ve bugün hamile olduğumu öğrendim. Her şey o kadar hızlı gelişti ki kesinlikle yaydığı enerjinin hastalarına şans getirdiğine inanıyorum. Benim gibi dilerim tüm hayal edenler sağlıklı bir şekilde bebeklerine kavuşur..."

tup bebek031

Özge E.

Bize Ulaşın

Dr. Bahir İlter Sokak No: 7 Ortaköy, Lefkoşa - KKTC

Tel: 0548 880 80 48

Email: info@tolgatuna.com

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek