Tüp Bebek Hazırlık Aşaması

Tup Bebek Tedavi AsamasiGenellikle yumurtalık kanalları tıkalı olan kadınlarda uygulamakta olan tüp bebek tedavisi artık günümüzde neredeyse bütün ülkelerde kısırlık nedenlerinde başvurulan bir yöntem haline gelmiştir.

Yumurtalık kanallarının kapalı olması, erkekteki sperm bozukluklarında, ileri kadın yaşı ve nedeni açıklanamayan bazı kısırlıklarda tüp bebek tedavisi kullanılmaktadır.

İleri derecede olmayan sperm ve yumurta bozukluklarında ise; Aşılama yöntemi ile gebelik sağlanabilmektedir. Aşılama en fazla 6 defa denenebilir. 3 aşılama denemesinde başarısız olunmuşsa tüp bebek tedavisi denenmelidir.

  • Açıklanamayan infertilitede ise, infertilite süresi üç yılı geçmiş ise direkt tüp bebek denenmesinde yarar vardır. Eğer kadın 35 yaşını geçmiş ise üç yıl gibi bir sürenin beklenmesine gerek yoktur.

  • Hormonal bozukluklarda ise, 1 yıl yumurtlama olmasına rağmen gebelik oluşmamış ise tüp bebek denenmelidir.

  • Endometriozis hastalığı olan kişilerde hastalık hafif ya da orta dereceli ise açıklanamayan kısırlık olarak tanımlanır.

  • Erkek faktörleri, toplamda hareketli sperm sayıları eğer 1 milyondan az ise mikroenjeksiyon tekniği uygulamak gerekir. Eğer toplam sperm sayısı 1 ila 10 milyon arasında ise direkt olarak tüp bebek tedavisi uygulamak gerekir.

Bize Ulaşın

Dr. Bahir İlter Sokak No: 7 Ortaköy, Lefkoşa - KKTC

Tel: 0548 880 80 48

Email: info@tolgatuna.com

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek